Szukając noclegu w Serbii

Serbia leżąca na Bałkanach ma wiele do zaoferowania turystom z Polski. Przede wszystkim jest tania na naszą kieszeń. Co ważne, jest jeszcze niezdeptana przez masowego turystę, co zapewne dla większości osób stanowi ogromny walor tego kierunku podróży. Ponadto jest to piękny kraj, który pozwoli ci pobyć na łonie natury i odpocząć od codzienności. Choć nie ma dostępu do morza są tu góry, spektakularne widoki w kanionie Uvac, jedyny w swoim rodzaju Belgrad i wiele wsi i miasteczek, w których lokalni przyjmą nas z otwartymi ramionami. Poza tym to ludzie – otwarci, sympatyczni i niezwykle mili. Planując wyjazd trzeba jednak skupić się na rzeczach podstawowych, jedną z nich są noclegi. Gdzie i jak szukać noclegów w Serbii? Przyjrzyjmy się tematowi.

Określ cele podróżnicze

Noclegi zależą od wielu kwestii – waszych planów, budżetu czy formy wyjazdu. Na samym początku warto jednak zastanowić się nad tym, w których miejscach chcecie postawić swoją stopę. Chodzi więc, aby na starcie zrobić przynajmniej luźny plan wyjazdu i wstępnie określić miejsca noclegowe. Kiedy zdecydujecie się na konkretne miejscówki warto usiąść przy komputerze i buszując w sieci zobaczyć czy w upragnionych punktach docelowych w ogóle istnieje jakakolwiek możliwość znalezienia miejsca noclegowego. Być może okaże się, że chcesz nocować w dobrym hotelu, a w danym mieście nie znajdziesz takiego.

Mając konkretne miejsca przeglądacie lokalną bazę noclegową i wybieracie najbardziej odpowiednią opcję do waszych potrzeb i możliwości finansowych.

Gdzie spać w Serbii?

Tak naprawdę możliwości są tu standardowe, jak wszędzie na świecie. Macie do wyboru hotele, hostele, pensjonaty, motele, kempingi, pola namiotowe. Wszystko zależy od tego na jakim poziomie i w jaki sposób chcecie podróżować po Serbii. W grę jak zawsze wchodzą również pieniądze.

Należy też wziąć pod uwagę, że rajem noclegowym jest Belgrad, Nowy Sad czy Nisz – pełno tu różnego rodzaju ofert. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Planując jednak zjechanie Serbii wzdłuż i wszerz warto wziąć pod uwagę fakt, że wiele miejsc to małe miasteczka czy wsie, w których zapewne chętnie przyjmą was miejscowi, ale warunki mogą być różne.

Jak szukać noclegów?

Generalnie jeśli chcecie poczuć ducha Serbii polecamy wybrać się tam z plecakiem i bez bardzo sztywnego planu noclegowego. Oczywiście to wersja wyjazdu dla podróżników poszukujących przygody i takich, których nie stresuje świadomość braku wcześniejszego zaklepania konkretnej miejscówki. Taka opcja swobodnego przemieszczania się daje ci możliwość nocowania tam, gdzie w danej chwili najbardziej ci się spodoba i goszczenia u miejscowych, szczególnie w regionach oddalonych od dużych miast.

Inną możliwością cieszącą się obecnie wielką popularnością jest skorzystanie z serwisu służącego do rezerwacji miejsc noclegowych – booking.com. To bardzo prosty i szybki sposób na znalezienie konkretnych miejscówek w danej lokalizacji. Wyszukiwanie można tak ustawić, aby filtrowało tylko interesujące cię oferty – np. pod względem cenowym, opinii wśród innych użytkowników czy jakości komfortu.

Warto wykorzystać także możliwości, jakie daje nam dziś Internet i przejrzeć wpisy na grupach dotyczących Serbii i Bałkanów. Społeczności te działają sprawnie i dzielą się wieloma praktycznymi informacji – użytkownicy chętnie też dzielą się swoimi ulubionymi miejscówkami polecając je innym osobom wybierającym się do tego kraju.

Nie można też zapomnieć o metodzie starej jak świat, czyli puszczeniu informacji wśród rodziny i przyjaciół, że wybieracie się do Serbii i szukacie fajnych miejsc na noclegi. Wiele z tych naprawdę świetnych miejscówek można dostać właśnie z polecenia.

Czy jest drogo?

Serbia nie jest drogim kierunkiem turystycznym, ale tak, jak w każdym innym państwie można znaleźć zróżnicowane noclegi o różnych cenach. Są tu zarówno ekskluzywne hotele, jak i miejsca przeznaczone na kemping. Wszystko zależy od twoich możliwości finansowych i tego, jaki rodzaj zakwaterowania da ci pełną satysfakcję z odpoczynku w tym kraju.

Ceny w hostelach zaczynają się już od kilku euro.